Musiikin maisteri
Kaisa opettaa klarinetinsoittoa Luhmossa ja Länsi-Helsingin musiikkiopistossa. Hän on valmistunut musiikin maisteriksi Sibelius-Akatemiasta, jossa häntä opettivat Anna-Maija Korsimaa ja Asko Heiskanen. Kaisa on osallistunut mm. Anthony Payn, Yehuda Giladin ja Martin Fröstin mestarikursseille.
Kaisa on esittänyt monipuolisesti kamarimusiikkia eri kokoonpanoissa, mm. puhallinkvintetissä sekä harmonikan ja lyömäsoittimien kanssa. Hän on ollut konsertoinut kotimaan lisäksi mm. Ranskassa, Italiassa ja Yhdysvalloissa. Orkesterisoittokokemusta Kaisalle on kertynyt mm. RSO:n ja HKO:n riveissä.
Kaisaa kiinnostaa musiikin moninaisuus, erityisesti etninen musiikki. Kaisa haluaa kehittää tapoja hyödyntää eri musiikkityylejä ja improvisaatiota myös opetustyössään. Mitä monipuolisempaa, sen parempi.
Kuparitie 1
00440 Helsinki
Iltaisäntä paikalla
ma-pe klo 14-20
Iltaisäntä:
050 599 1313
vahtimestari@luhmo.fi
Opintokoordinaattori:
toimisto@luhmo.fi
Kuparitie 1
00440 Helsinki
Iltaisäntä paikalla
ma-pe klo 14-20
Iltaisäntä:
050 599 1313
vahtimestari@luhmo.fi
Opintosihteeri:
toimisto@luhmo.fi